BEAUTY TIP – Jak připravit pleť na jaro

Podobně, jako my cítíme jarní únavu, i naše pleť se po zimě těžko dostává ze zimního spánku. Vlivem chladného počasí a nedostatku slunečních paprsků se může zdát unavená, a tak nějak bez života.

ZBAVTE SE ODUMŘELÝCH BUNĚK

Vlivem zimy chybí pleti vitamín D, to má za následek ztrátu vláčnosti a usazování odumřelých buněk na pokožce. Aby prokoukla a lépe vstřebávala živiny a vitamíny, zaslouží si dokonale obrousit. S peelingem však pracujte opatrně a kůži nedřete. Stačí 1-2 týdně.

ČISTĚTE DO HLOUBKY

Pleť je v zimě zatěžována hutnějšími krémy, které se úplně nevstřebávají a zanechávají na povrchu mastný film. Póry přebytečný maz nepojmou a ten se na povrchu okysličuje. Vznikají tzv. černé komedony, hlavně v T-zóně. Kůže pak působí nečistě.

Proto je nyní nejvhodnější doba dopřát si návštěvu kosmetičky. Vyzkoušejte hloubkové čištění pórů.

SÁHNĚTE PO MASCE

Maska je prostě zázrak, který dodá pleti do pár minut to, co potřebuje. Ideální na toto předjarní období jsou rozjasňující, hydratační nebo vitamínové masky. Stačí deset minut a uvidíte, jak se pleť rozzáří.

Vždy však pamatujte na pravidlo, že nejdůležitější pro výběr vhodné masky je váš typ pleti. Na citlivou pleť volte masky s příměsí heřmánku nebo bambuckého másla. Suchému typu pleti pomůže maska s medem. Nejlepší volbou na regeneraci a oživení pokožky je mořská řasa (tzv. alginátové masky) nebo bahno.

DOPŘEJTE PLETI PROFESIONÁLNÍ PÉČI

Chcete-li pleti dopřát takové menší jarní Vánoce, vyrazte za odborníky.

Například ošetření mezoterapií má skvělé omlazující účinky. Pleť totiž hydratuje, vrací jí její pružnost a stimuluje tvorbu nových kožních buněk, připravených na léto.