BEAUTY TIP – Co je peeling a k čemu slouží

PROČ PEELING ?

Drobné šupiny, šedý odstín, nevelké zanícené vyrážky. Přesně taková pleť se dožaduje peelingu. Pokud ho z pravidelného ošetření vynecháte, na povrchu pleti vznikne silnější zrohovatělá vrstva.

Příliš mnoho odumřelých buněk brání proniknutí výživných látek do pokožky. Můžete si dát jakoukoliv masku, sérum nebo ampulku, jejich účinek bude minimální.

VĚTŠÍ VÝKON PO OBROUŠENÍ

Kromě toho, že peeling odstraní odumřelé buňky, pokožku obrousí. Profesionální výrobky, které jsou koncentrovanější a pronikají do větší hloubky, řeší i první znaky stárnutí, jako jsou vrásky či nepravidelné pigmentace.

Ale pokud si myslíte, že časté zbrušování zastaví známky stárnutí, ošklivě se mýlíte. Pleť potřebuje po každém ošetření čas na regeneraci.

MIKRODERMABRAZE

Jde o povrchové zbrušování pleti, které sice působí povrchověji než chemický peeling, ale je možné s ním pracovat cíleněji. Navíc se výborně kombinuje s jinými ošetřeními.

Pokud máte problém s hlubokými vráskami na čele, vybrousíme danou plochu a následně aplikujeme liftingové ošetření. Mikrodermabraze je ideální i když potřebujeme rychle pročistit povrch. Na zbroušení se používají speciální hlavice, jejichž povrch je různě drsný.

Po třicítce, kdy klesne hladina hormonů a pleť se už obnovuje pomaleji, je ideální kombinovat jednotlivé peelingy s jinými omlazujícími metodami. Pokožka vždy dobře reaguje na nový podnět. Po mikrodermabrazi i po chemickém peelingu může pleť zčervenat, případně se oloupat i tři dny po zákroku. Je to přirozená reakce.

Po peelingu jsou vhodné extrémně hydratační výrobky, které dostanete na domácí ošetření. Mikrodermabraze, se nebije se slunečními paprsky, ale vyběhnout ze salonu na pláž je rizikové. Stejně nevhodné je i solárium.

CHEMICKÝ PEELING

V nejhlubších vrstvách kůže působí takzvaný chemický peeling. Je vhodný pro ošetření normální až mastné pleti. Nejčastěji se při něm používá kyselina glykolová, která se získává ze třtiny.

Mnozí lidé se jí obávají, protože v minulosti se stalo, že nedostatečně připravenou pleť sedmdesáti, případně osmdesátiprocentní kyselina spálila. U nás používáme maximálně třicetiprocentní koncentraci nebo kombinované kyseliny. Jednou z jejich výhod je, že zpomalí pronikání kyseliny glykolové. Ta totiž velmi rychle vpadne do hloubky, což pociťujeme jako štípání a bolest. Každý chemický peeling vyžaduje pečlivou přípravu pleti.

Po chemickém peelingu počítejte se zarudnutím pleti, trvá pár hodin až tři dny. Stav pleti se může přechodně zhoršit, protože všechno vychází na povrch. Pokud absolvujete peelingové ošetření v kosmetickém salonu, nedoplňujte ho v žádném případě domácím peelingem.
Ošetření se provádí pouze od podzimu do jara. Kyseliny totiž zvyšují citlivost pokožky na slunce.

ABY TO ŠLO HLADCE

Pokud to není nezbytné, nenanášejte si po peelingových procedurách make-up.

Pleť zpracovává živiny ještě osm až deset hodin po zákroku. Ošetření si naplánujte na pozdní odpoledne, abyste se nemusely mýt. Jen tak si pokožka naplno vychutná všechny výživné látky.

Ani hloubkový chemický peeling vám zcela nevymaže vrásky a pigmentové skvrny, ošetřením se jen zredukují. Zázračné vyhlazení nečekejte ani u jizviček.

Při kterémkoliv peelingovém ošetření se obrňte trpělivostí. Výsledek neuvidíte ihned, pleť se zcela obnoví v průměru do tří měsíců. Kolagenová, elastinová vlákna a celé podkoží potřebují čas na regeneraci.

Výživné látky se do pokožky nedostanou, pokud jim pravidelný peeling neprorazí cestu.

Když vás trápí vrásky, vyzkoušejte mikrodermabrazi, problematická pleť ocení chemický peeling