BEAUTY TIP – Chyby při odličování

1. Večer jste unavené, a odličování necháváte na ráno

Pleť, kterou večer důkladně nevyčistíte nemá možnost se v průběhu noci zregenerovat. Důsledkem bývá nejen unavený vzhled, ale i dermatologické problémy – ucpané póry, olupující se šupinky kůže, pupínky, ale i předčasné stárnutí pleti.

2. Nelíčíte se, proto vám odličování připadá zbytečné

I když se nelíčíte, odličovat se musíte. Make-up sice stírat nebudete, ale mnoho nečistot na své pleti nastřádáte přes celý den z okolního prostředí. Tyto nečistoty je třeba z pleti odstranit, aby kůže mohla volně dýchat a nezanášely se póry.

3. Celé odlíčení zvládnete s jedním tamponem

Zvládnete si odlíčit oči, tváře i rty jediným tamponem? Pak možná šetříte peníze, ale rozhodně nešetříte svou pleť. Špinavý tampon totiž na pleti zanechává velké množství nečistot. Výsledek ? Přestože používáte kvalitní odličovací přípravky, pleť není čistá. Naopak si líčidla po tvářích spíše rozmažete. Tampony proto vyměňujte, dokud ten poslední, který během odličování použijete, nezůstane zcela čistý.

4. Vybraly jste si nekvalitní tamponky

I když je hlavní pozornost při odličování vždy kladena na kosmetické přípravky, dobře provedené odlíčení stojí také na kvalitě odličovacích tamponů. Pokud vaše tampony během odličování pouštějí chloupky, určitě je vyměňte za kvalitnější. Drobné vatové chloupky totiž v pleti ulpí namísto nečistot a přes noc působí stejně škodlivě jako zbytky líčidel. Vyvarujte se používání klasické vaty nebo nekvalitních odličovacích tamponů a pro vaši pleť hledejte tamponky s pevnou strukturou.

5. Neodličujete si krk

Při odličování byste neměly zapomínat ani na svůj krk. Kůže na krku je velmi jemná, a pokud se o ni dobře nepostaráte, bude jedním z míst, kde se začnou tvořit první vrásky.

6. Používáte agresivní kosmetické přípravky

Vyvarujte se používání kosmetických přípravků s obsahem alkoholu. Ten totiž pleť nadměrně vysušuje, zbavuje lesku, a navíc podporuje tvorbu dalšího mazu. Pokud máte citlivou pleť vybírejte přípravky bez parfemace.

Nejčastější chybou při odličování je většinou to, že bychom všechno chtěly hned.
Správné odlíčení a vyčištění pleti ale chce svých pár minut…