BEAUTY TIP – Jak správně aplikovat masku

1. NEPODCEŇUJTE VYČIŠTĚNÍ PLETI

Aby se účinné látky v masce mohly plně projevit, musejí mít možnost proniknout snadno a dobře do pokožky. Proto je tak důležité, aby nanesení masky předcházelo odlíčení a důkladné vyčištění pleti. Účinek masky se zvýší, pokud ji nanesete po sprchování či koupeli. Působením teplé vody se totiž otevírají póry, které následně usnadní vstřebávání účinných látek z masky.

2. PRO NANÁŠENÍ MASKY SI POŘIĎTE ŠTĚTEC

Většina žen je zvyklá nanášet a roztírat masku po obličeji prsty. Mnohem preciznější nanášení ale umožní speciální kosmetické štětce, které dokáží vytvořit na pleti stejnoměrnou vrstvu účinných látek. Zkuste si alespoň jeden takový opatřit.

3. NEPŘEKRAČUJTE DOPORUČENÝ ČAS PŮSOBENÍ

Aby se účinné látky v masce mohly na pokožce skutečně plně projevit, je zapotřebí dopřát jim 10 až 20 minut. Ovšem je nutné upozornit, že v žádném případě neplatí pravidlo, že čím déle necháme masku působit, tím lépe uděláme.

4. SUNDÁVÁNÍ MASKY JAKO OBŘAD

Nejen aplikace, ale i sundávání masky je malý obřad. Je potřeba přípravek důkladně smýt. Sice by stačilo strčit obličej pod kohoutek s tekoucí vodou, mnohem příjemnější variantou je ale použití žínky či houbičky. Ty stačí namočit ve vlažné vodě a postupně odstraňovat nanesenou vrstvu přípravku.

5. OŠETŘENÍ V SALONU JE MNOHEM INTENZIVNĚJŠÍ

I když si pleťovou masku dopřáváte jednou týdně, ošetření od profesionálů ani sebelepší přípravek aplikovaný doma nenahradí.

Přípravky určené pro profesionální péči mají mnohem silnější složení, jsou intenzivnější a zároveň také účinnější než ty, které se dají běžně koupit.

Proto patří jen do rukou profesionálů. Zkušená kosmetička ví, jaké látky budou pro vaši pleť nejvhodnější a umí s přípravky správně zacházet. Bude také pozorně hlídat dobu působení, aby nebyla příliš dlouhá. Při výběru kosmetického salonu je nejlepší dát na reference a svěřit se pouze do rukou skutečných profesionálů.

Pokud si myslíte, že pleťová maska slouží pouze k výjimečnému použití, pak se zamyslete znovu.
Masky jsou velmi důležité a měly by být součástí vaší denní rutiny.
Pomohou vyřešit celou řadu problémů s pletí – jen musíte najít tu správnou…

Výběr opravdu kvalitních profesionálních masek najdete zde: kycbic.cz