Kosmetická péče bez experimentů

Kosmetická péče bývá bohužel dost často podceňovaná. Pokud žena nevidí okamžitý efekt, péči o sebe vzdá nebo neustále mění a kombinuje další a další kosmetické přípravky.

PRO PLEŤ NENÍ NIC HORŠÍHO NEŽ TYTO EXPERIMENTY

Rozhodnete-li se pečovat o svoji pleť, vyberte si jednu značku a zvolte přípravky z jedné, či více kompatibilních řad dané značky. Než se rozhodnete něco pořídit, určitě se poraďte se zkušenou kosmetičkou. Většina firem nabízí k vyzkoušení vzorky.

Chodíte-li pravidelně na kosmetické ošetření, používejte kosmetiku, se kterou pracuje vaše kosmetička. Výhodou je i to, že s ní můžete vše konzultovat.

JAK ČASTO NAVŠTĚVOVAT KOSMETICKÝ SALON ?

Aby měla kosmetická péče efekt, doporučuje se podstoupit ošetření cca jedenkrát za 4-6 týdnů, s tím, že se o sebe pravidelně staráte vhodnými přípravky každý den.

KOSMETICKÁ PÉČE NENÍ ESTETICKÁ DERMATOLOGIE

Reklamní masáž způsobila, že velmi mnoho lidí má představu, budou-li jistý krém používat několik týdnů, jejich vrásky zcela zmizí. Pokud by to tak bylo, proč by vlastně existovala estetická dermatologie?

Je třeba si uvědomit, že kosmetická péče je především prevence, u které je nutná důslednost a pravidelnost.

Pleť, díky kosmetické péči vypadá mladší, je odolnější a v lepší kondici. Nikdy není pozdě začít, ale čím dříve o sebe začnete pravidelně pečovat, tím bude vaše pleť vypadat lépe i ve zralém věku.

Pamatujte, že ani zákroky estetické dermatologie nejsou trvalé a po nějakém čase je nutné je opakovat.

RELAXACE – DŮLEŽITÁ SOUČÁST KOSMETICKÉ PROCEDURY

Relaxace je pro pleť stejně důležitá jako pro celý organismus. Absolvujete-li ošetření v kosmetickém salonu, zažíváte výhodu neutrálního prostředí, kde vás nikdo (vypnete-li si mobilní telefon) nebude rušit.

Tohoto se v domácím prostředí dá docílit poměrně těžko. Vypnete a můžete se soustředit sami na sebe. I toto je jeden z důvodů, proč navštívit kosmetické studio.

KOSMETIKA A MUŽI

Mužů dnes dochází na pravidelné ošetření výrazně více než dříve, někteří se to jen stydí přiznat. Mužská pleť podléhá věku stejně jako ženská. I když se říká, že muži nestárnou, ale zrají jako víno, proces stárnutí se u nich nezastaví. Pravidelnou péčí ho však lze výrazně zpomalit.

Pánové, není se za co stydět, je to v podstatě obdobné jako když jdete na masáž, mnohdy mnohem příjemnější.

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA – CO SI POD TÍMTO POJMEM PŘEDSTAVIT ?

Většinou nás napadne, že jde o kosmetiku, která neobsahuje chemii, zato obsahuje přírodní látky.

Výraz přírodní kosmetika není nikde specifikován, takže v podstatě jakýkoliv výrobce nám může tvrdit, že vyrábí „přírodní“ kosmetiku.

V lepším případě může obsahovat nepatrné množství rostlinné výtažku, v horším vůbec žádné, protože často ani nejde o přírodní produkt, výrobek ho má obsažený pouze v názvu. Nicméně se jedná o poměrně dobře fungující reklamní tah.

Mějte na paměti, že žádná kosmetika se neobejde bez konzervačního systému.