JAK SE ZBAVIT AKNÉ NA ZÁDECH – metoda 1

Akné na zádech je velmi běžné a bohužel také velmi nepříjemné. Teenageři i dospělí lidé, kteří tímto problémem trpí, dobře vědí, že jde o něco jiného než pupínky na obličeji. Přesto je akné na zádech způsobeno stejnými problémy, jako akné na obličeji. Pokud chcete zjistit, jak se vypořádat s pupínky na zádech, čtěte dál.

1. Noste čistou podprsenku. Pokud nosíte podprsenku, je nezbytné ji často měnit a prát. Snažte se každý den nosit čistou. Ramínka by neměla být moc těsná, aby se neotírala o pupínky při pohybu.

2. Noste volné oblečení. Všechny materiály, které máte na zádech, by měly být prodyšné a nejlépe bavlněné. Bavlna odstraňuje z pleti pot. Vyhněte se upnutému oblečení.

• oblečení se snažte prát v prostředku bez parfemace. Akné se může užíváním voňavých prostředků zhoršit.

• pokud je to možné, bílé prádlo bělte. Bělidlo zabíjí bakterie v prádle a zabraňuje tak růstu akné.

3. Nezapomeňte se osprchovat kdykoli se zpotíte. Po cvičení nebo tréninku vždy jděte do sprchy. Když nesmyjete pot z kůže okamžitě, ihned se začnou množit bakterie, které způsobují akné. Kromě toho pot také ucpává póry a způsobuje pupínky.

4. Při sprchování dobře vymývejte kondicionér z vlasů. Další možnou příčinou akné na zádech jsou nesprávně vymyté dlouhé vlasy. Kondicionér je pro vlasy skvělý, ale není tak dobrý pro vaše záda. Snažte se vymýt kondicionér vždy dokonale.

• pusťte si studenou vodu. Teplá voda vám otevře póry, zatímco studená voda je zavře. Když budete mít póry otevřené a budete si vymývat kondicionér, pravděpodobně vám póry ucpe.

• záda si myjte až nakonec, po vymytí šamponu i kondicionéru.

• místo kondicionéru ve sprše používejte kondicionér, který se z vlasů nevymývá.

5. Změňte svůj prací prostředek. Pokud máte citlivou pleť, může vám ji podráždit i prací prášek. Zkuste přejít na jinou značku a uvidíte, zda se vaše potíže zlepší.

6. Pravidelně perte povlečení. Odumřelé kožní buňky a prach ulpívají nejvíce na povlečení. Domácí mazlíčci, kteří s vámi spí v posteli, na povlečení také zanechávají prach. Sundejte povlečení a vyměňte je za čisté. Povlečení měňte dvakrát týdně.

• pokud můžete, povlečení vybělte. Zbavíte se tak všech mrtvých kožních buněk. Po vyprání v bělidle povlečení důkladně vymáchejte.