JAK SE ZBAVIT AKNÉ NA ZÁDECH – metoda 1

1. Celé tělo si umývejte mýdlem bez oleje. Kupte si nějaké s 2% obsahem kyseliny salicylové. Zaměřte se na oblasti s pupínky a nechejte mýdlo působit alespoň minutu. Potom ho opláchněte.

2. Používejte hydratační krém bez oleje. Kůže je tělesný orgán. Ne přeneseně, ale doslova. A stejně jako všechny ostatní orgány v těle potřebuje vodu a další živiny, aby byla zdravá a fungovala správně. Používejte hydratační tělové mléko po každém sprchování.

• vždy si však kupujte jen taková, která neucpávají póry (tzn. bez oleje). Používat hydratační mléko je důležité, protože kyselina salicylová pleť vysušuje.

3. Vylečte si akné pomocí krému z lékárny. Protože již používáte mýdlo s obsahem kyseliny salicylové a hydratační krém, použijte na pupínky jiný krém, například nějaký s 2.5% obsahem benzoyl peroxidu.

• nepoužívejte vyšší koncentrace, pokud máte extrémně citlivou pleť. Pokud jste na benzoyl peroxid citliví, zkuste 10% roztok síry.

4. Používejte krém s retinolem. Natírejte si na noc záda krémem s retinolem. Zbaví pleť mrtvých buněk a zabrání tvorbě nových pupínků.

5. Zkuste alfa a beta-hydroxy kyseliny. Tyto kyseliny působí v podstatě jako peeling a zbavují vás mrtvých kožních buněk, které ucpávají póry a způsobují akné. Pokud můžete, najděte si tělový peeling s obsahem těchto kyselin a používejte ho třikrát týdně.

6. Navštivte dermatologa. Je možné, že trpíte problémem, který vyžaduje léky na předpis nebo různé masti. Nebojte se zajít si k lékaři a mít jistotu.