JAK SE ZBAVIT AKNÉ NA ZÁDECH – metoda 3

1. Dělejte si pravidelně peeling houbou nebo lufou. Netlačte ale příliš silně, abyste si nepodráždili pokožku.

2. Jeďte k moři. Sedněte si na slunce a nechejte paprsky vysušit vaše pupínky. Nebuďte na slunci dlouho, abyste se nespálili – to by vaše akné ještě zhoršilo.

3. Zkuste zinek. Zinek není sice běžným lékem proti akné, ale v některých případech může pomoci. Zinek je kov, který lidé potřebují v malém množství pro zdravé fungování těla. Kromě toho, že léčí akné se používá také pro posílení imunitního systému. Zinkem vyléčíte akné dvěma způsoby:

• nanášejte zinek přímo na pokožku. Najděte si roztok s 1,2% zinku a erytromycinem 4% a nanášejte si ho dvakrát denně na pokožku. Pokud tento roztok nemáte, rozdrťte tabletu zinku a pomocí vatové tyčinky si zinek nanášejte na pokožku.

• jezte zinek každý den ve formě multivitaminů. Měli byste jíst asi 25-45 mg zinku. Neberte více než 50mg denně, protože byste tím zvýšili riziko nedostatku mědi (velké dávky zinku zamezují absorpci mědi).

4. Vyrobte si přírodní peeling. Tím se zbavíte mrtvých kožních buněk, které ucpávají póry a způsobují pupínky. Vymačkejte si šťávu z jednoho grepu a smíchejte ho s půlkou šálku cukru a půlkou šálku mořské soli. Vmasírujte na postižené oblasti a osušte ručníkem.

5. Změňte pH své pleti. pH znamená kyselost vaší pleti. Vědci zjistili, že ideální pH je pod 5, zhruba 4.7. Toto pH je vhodné pro zdraví pleti a udržuje rovnováhu bakteriální mikroflóry. Při sprchování používejte mýdla s příznivým pH. Když budete používat mýdla s pH vyšším než 5, budete mít suchou pokožku náchylnou k podráždění.

6. Kupte si novou hlavici na sprchu. Investujte do kvalitní sprchy, která čistí vodu od chloru. Vaše pleť vám za to poděkuje. Kvalitní sprchové hlavy nestojí více než 1000 Kč a pokud trpíte akné na zádech, rozhodně se vám vyplatí si jednu pořídit.

7. Připravte si směs jablečného octa a filtrované vody a nalejte ji do rozprašovače. Po sprchování před spaním si nastříkejte tuto směs na kůži a nechejte ji uschnout. Postupně tím snížíte přirozené pH vaší pokožky. Místo jablečného octa můžete použít i odvar z lísky.